konsultacje psychodietetyczne

i Warsztaty kulinarne.

Problemy z nadwagą, otyłością i niedowagą w szczególności u dzieci

Nauka prozdrowotnych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Moim celem jest zmiana postaw związanych z jedzeniem i aktywnością fizyczną. Konsultacja polega na szczegółowym wywiadzie dotyczącym dotychczasowego odżywiania, towarzyszących chorób i problemów zdrowotnych, omówieniem badania laboratoryjnego parametrów krwi i ustaleniem planu działania wraz z zaleceniami i przepisami kulinarnymi. Czas trwania 60 minut.

Uczę jak zmieniać nawyki w zakresie żywienia i jak je utrwalać. W ramach oferty organizuję też kulinarne warsztaty terenowe ze świadomego odżywiania. 

Przykładowe tematy warsztatów kulinarnych oraz pogadanek na temat zdrowego i świadomego odżywiania:

1.      „Dlaczego dzieci jedzą śmieci” – czytanka ze wspólną dyskusją – porusza temat , dlaczego dzieci lubią smak słodki, jak go wybierać spośród tylu przetworzonych produktów żywnościowych, o tym dlaczego reklamy są nieprawdziwe i o emocjach, które związane są również z jedzeniem. Na koniec praktyczne ćwiczenie uważnego jedzenia.

2.      „Zdrowie mam w głowie” – kto wymyślił  piramidę zdrowego odżywiania  i praktyczny warsztat – wspólne układanie  piramidy z gotowych obrazków lub wycinanek z różnych gazet .Dodatkowo omówienie  szkodliwości oleju palmowego, tłuszczy trans  (wszystkie smarowidła do chleba typu nutella, gotowe ciastka, cukierki) oraz akrylamidu powstającego podczas przetwarzania żywności i głębokiego smażenia (np. chipsy) cukru, syropu glukozowo – fruktozowego i jego zamienników, oraz roli błonnika i wody w codziennym odżywianiu. Do tego odgadywanie przypraw ziołowych i przykłady ich  zastosowania w kuchni z omówieniem właściwości zdrowotnych dla organizmu

3.       ‘E-tam” – jak czytać etykiety – na co zwracać uwagę przy kupowaniu gotowych produktów spożywczych, typu jogurty, płatki do mleka, ciastka, cukierki , lody ze szczególnym naciskiem na omówienie szkodliwości konserwantów do żywności i praktyczne ćwiczenia jak obliczyć ilość cukru w danym produkcie.

4.       Plenerowe warsztaty kulinarne

Zapraszam do mojego studia na:

• indywidulane zajęcia jogi dla dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży • REIKI • RESET • świecowanie uszu • matabolic balance ® • konsultacje psychodietetyczne • dźwiękoterapię • do Klubu Energy Opole •

ul. Wygonowa 81/10, 45-402 Opole
+ 48 607 886 060
biuro@naturalnie-opole.pl