Hipnoza

W Studio Dobrego Zdrowia Naturalnie odczarowujemy hipnozę

Czy wiesz czym jest hipnoza?

Przypuszczam, że znasz więcej mitów na jej temat niż faktów.

 

Otóż powiem Ci, że choć hipnoza jest stara jak niemalże ludzkość, to nie ma dotąd jej jednoznacznej definicji. Generalnie mówiąc HIPNOZA to przejściowy stan zmienionej uwagi, szczególny stan świadomości, w którym Twój mózg potrafi pracować bardziej całościowo niż w normalnym stanie na jawie.
W tak zwanym transie hipnotycznym – w stanie głębokiego rozluźnienia, do jakiego wprowadza Cię hipnotyzer – terapeuta, twój umysł staje się bardziej podatny na pewne sugestie, tak abyś otrzymał dostęp do swojej podświadomości i wyłączył tzw. „filtr cenzury”. Musisz wiedzieć, że Twoja podświadomość zawsze chce dla Ciebie jak najlepiej! W niej zamieszkuje funkcja przetrwania i to właśnie podświadomość chroni Cię przed zagrożeniami. W podświadomości mieszkają również wszystkie zapamiętane emocje, nawyki i pamięć permanentna – stała. Chociaż podświadomość nie lubi zmian – ma takiego” lokatora – lenia”, który za wszelka cenę chce żeby pozostała niezmieniona, bo czasem tak jest po prostu wygodnie.

medytująca kobieta
seans hipnozy

Lepiej ponarzekać, że wszystko jest beznadziejne niż sprawy wziąć w swoje stery. Hipnoza właśnie umożliwia przychytrzyć tego lenia i wpuścić powiew świeżości i energii do zmian w działaniu. Dla skuteczności tego procesu najważniejsze jest właśnie uaktywnienie w mózgu pewnych obszarów, do których po prostu otrzymujesz dostęp. To jak otwarcie bramy. Na przykład łatwiej zgubić niechciane kg, pozbyć się nałogów, czy też blokad, które hamują Twój rozwój i działanie. Podczas takiej sesji następują zmiany w Twojej świadomości i wtedy:

– Odkryjesz co naprawdę jest dla Ciebie ważne i dobre,
– Poczujesz, większą stabilność emocjonalną i równowagę w podejmowanych decyzjach i działaniach.
– Nauczysz się oddzielać myśli i uczucia od faktów. 
– Będziesz w lepszym kontakcie ze swoim ciałem i będziesz adekwatnie reagować na jego prawdziwe potrzeby.
– Z dnia na dzień poczujesz większe ugruntowanie i kontakt z rzeczywistością aby całkowicie świadomie wybierać to co jest po prostu dla Ciebie dobre.
W swojej pracy w szczególności wykorzystuję hipnozę jako narzędzie wspomagające proces odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych, pozbycia się szkodliwych nałogów – palenie papierosów, a także w celu usunięcia napięć i blokad oraz zwiększenia motywacji.
Zapraszam na sesje hipnozy.

Zapraszam do mojego studia na:

• indywidulane zajęcia jogi dla dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży • REIKI • RESET • świecowanie uszu • matabolic balance ® • konsultacje psychodietetyczne • dźwiękoterapię • do Klubu Energy Opole •

ul. Wygonowa 81/10, 45-402 Opole
+ 48 607 886 060
biuro@naturalnie-opole.pl