O mnie

„Zapewnienie równowagi ciała, umysłu i ducha to moje podstawowe zadanie. Ale tylko od Ciebie zależy jak pokierujesz swoim życiem, swoimi wyborami. Służę jako drogowskaz żeby było Ci łatwiej”

– Barbara Krasowska

Po ukończeniu 30 roku życia i urodzeniu dwójki dzieci moje zdrowie mocno się nadwyrężyło. Straciłam pęcherzyk żółciowy, moja tarczyca odmówiła sprawności, kręgosłup tak dawał się we znaki, że dzień zaczynałam od garści tabletek. Nastrój także uległ pogorszeniu, bo jak cieszyć się z życia i dzieci gdy boli całe ciało. I tak 10 lat tułałam się od jednego
do drugiego specjalisty i niewiele to pomagało. Zdałam sobie sprawę, że tak dłużej nie można żyć, że nie mogę poddać się i oddać swojego zdrowia i życia tylko w ręce lekarzy. Bo przecież moje zdrowie to JA. Elementem kluczowym prowadzącym do dobrego stanu zdrowia jest między innymi świadomość i umiejętność właściwego nim zarządzania. Doceniłam to dopiero jako dojrzała kobieta, ale lepiej późno niż wcale.

Moja historia

Zaczęłam poszukiwać naturalnych metod. Tak trafiłam do Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu, gdzie studiując Terapie Naturalne zakończyłam ten kierunek obroną pracy na temat „Rola makrobiotyki w profilaktyce chorób cywilizacyjnych z uwzględnieniem chorób nowotworowych” pod kierunkiem Pani dr Bożeny Ryszawskiej Grzeszczak. Dodatkowo zdobyłam dwa nowe zawody: bioenergoterapeuta naturopata (na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz.U. nr 82 poz.537 z 27 kwietnia 2010) .

Ukończone studia podyplomowe „Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem” na Politechnice Opolskiej oraz „Psychodietetyka” na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu pozwoliły mi jeszcze głębiej zrozumieć istotę bytu człowieka na ziemi, żyć zgodnie z rytmem Natury oraz dostrzegać zjawiska chorób dieto- zależnych. Cały czas doskonalę swoje umiejętności na kursach z zakresu ziołolecznictwa, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz pogłębiam swoją wiedzę na konferencjach i kongresach dietetycznych i medycznych. Współpracuję z najlepszymi dietetykami oraz trenerami rozwoju osobistego  w celu zapewnienia swoim klientom jak najlepszej kompleksowej obsługi.

Praktykując jogę, pochłonęła mnie ona na tyle głęboko, że obecnie jestem również instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga. Ponadto ukończyłam szkolenia z zakresu prowadzenia zajęć jogi dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Uczę jak poprzez ćwiczenia fizyczne, sposób oddychania, techniki uważnościowe i wizualizacje poczuć się dobrze ze swoim ciałem i uspokoić umysł. Jako licencjonowany opiekun programu żywieniowego metabolic balance ® doceniłam wartość pożywienia. Poprzez właściwe odżywianie i wprowadzenie równowagi do organizmu można stać się świadomym własnych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości życia a tym samym zdrowia.
Dodatkowo w wieku 42 lat ponownie zostałam mamą. Los dał mi jeszcze jedną szansę na wychowanie małego człowieka w zgodzie z prawami natury. Dlatego znajomość zasad jak żyć w zgodzie z naturą i samym sobą, dała mi także większą świadomość macierzyństwa.
Sztuką jest nauczyć się innego podejścia do siebie samego i wzięcia odpowiedzialności za stan naszego organizmu, jego funkcjonowanie i budowanie zdrowia. Za nasze dolegliwości najczęściej obwiniamy wszystkich i wszystko dookoła, a ten stan może się przecież zmienić, gdy tylko uświadomimy sobie jakie siły panują w naszym życiu. Poprzez wprowadzenie równowagi pomiędzy nimi możemy stać się świadomymi naszych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości naszego życia a tym samym zdrowia.

Z całego serca zachęcam wszystkich do wzięcia swojego zdrowia we własne ręce, poznania jogi i jej dobroczynnego wpływu na całe życie. Ja chętnie pomogę i posłużę jak drogowskaz, bo wybór drogi jaką chcesz podążać zawsze należy do Ciebie.

 

Zapraszam do mojego studia na:

• indywidulane zajęcia jogi dla dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży • REIKI • RESET • świecowanie uszu • matabolic balance ® • konsultacje psychodietetyczne • dźwiękoterapię • do Klubu Energy Opole •

ul. Wygonowa 81/10, 45-402 Opole
+ 48 607 886 060
biuro@naturalnie-opole.pl